Kaip ir kur naudoti elektroninį parašą?

2021-10-24

Kiekvienu atveju elektroninio parašo naudojimas šiek tiek skiriasi priklausomai nuo to, su kokia priemone susietas yra Jūsų elektroninis parašas. Tačiau bendras principas yra vienodas – naudojant elektroninį parašą, pirmame žingsnyje Jums reikia patvirtinti savo tapatybę, o kitame – patvirtinti atliekamą operaciją – pasirašymą, apmokėjimą ar kt.

Kaip pradėti naudotis?

Populiariausias būdas naudotis elektroniniu parašu – tai „Smart-ID“ programėlė. Tam nereikia papildomai įsigyti jokios įrangos ir niekur vykti. Paskyrą galite susikurti atsisiuntę „Smart-ID“ programėlę. Taip pat lengva pradėti naudotis ir mobiliuoju parašu. Tam ryšio operatorius išduoda SIM kortelę su mobiliojo parašo funkcija.

Jeigu Jūsų elektroninis parašas yra USB laikmenoje, tam taip pat reikės įsidiegti specialią pasirašymui skirtą programą bei USB atmintuko tvarkyklę.

Jeigu norite naudotis elektroniniu parašu asmens tapatybės ar kitoje lustinėje kortelėje, tam reikia įsigyti ir įsidiegti tokių kortelių skaitytuvo įrangą savo kompiuteriui bei įsidiegti specialiai elektroninio parašo pasirašymui reikalingą programą.

Kur naudoti elektroninį parašą?

Vienas populiariausių tikslų, dėl kurio pastaruoju metu vis daugiau žmonių pradeda naudotis elektroniniu parašu, yra galimybė pasirašyti dokumentus nuotoliniu būdu. Su elektroniniu parašu tai padaryti yra nepaprastai lengva ir patogu. Nereikia spausdinti dokumentų, jų skenuoti. Kaip pasirašyti dokumentus elektroniniu parašu per Mark Sign, rasite čia.

Elektroninio parašo platformos:

  • „Mark Sign”
  • „GoSign”
  • „Dokobit”
  • Lietuvos vyriausiojo archyvo tarnyba

Taip pat elektroninį parašą galite naudoti visų Lietuvoje veikiančių komercinių bankų elektroninės bankininkystės sistemose:

Taip pat čia elektroninis parašas yra naudojamas prisijungiant prie kitų paslaugų tiekėjų savitarnos platformų tokių, kaip manogile.ltenefit.ltVASA savitarnos ir pan.

Be to, elektroninis parašas yra greičiausias būdas prisijungti prie e. valdžios paslaugų. Tokių kaip:

Apie tai, kaip pasirašyti dokumentus su elektroniniu parašu, skaitykite kitame mūsų parengtame įraše kuriame nuo A iki Z aprašomi visi pasirašymo metu atliekami žingsniai

Dalinkis:

Linkedin Facebook