Kas yra „Doxing“ ir kaip nuo to apsisaugoti?

2022-05-11

Ar yra tekę susidurti su terminu „doxing”? Tai yra gana naujas terminas, kuris apibūdina pavojų asmeninių duomenų saugumui.

„Doxing“ – tai piktybiškas privačios asmeninės informacijos paviešinimas plačiai auditorijai internete. Pavyzdžiui, tai gali būti asmeninės nuotraukos, namų adresas, asmens duomenys ar bet koks kitas turinys, kurio savininkas neketino viešinti. Tokia ataka gali būti nukreipta į konkretų asmenį ar organizaciją.

Piktadarių motyvacija viešinti jautrius duomenis gali būti įvairi, tačiau dažniausios priežastys yra siekis paviešinti skandalingą informaciją, pasityčioti, finansiškai pakenkti ar kitaip panaudoti asmens duomenis prieš jų valią.

Ko gero kiekvienas saugome informaciją, kuri taip pat gali papulti į „doxing“ pinkles. Todėl dalinamės patarimais, kaip nuo to apsisaugoti.

1. Susikurkite stiprius slaptažodžius savo paskyroms internete

Įsitikinkite, kad turite tvirtus, unikalius kiekvienos paskyros slaptažodžius ir apsvarstykite galimybę naudoti slaptažodžių tvarkyklę. Taip sukursite sudėtingus slaptažodžius visose internetinėse paskyrose. Kitas būdas apsisaugoti nuo „doxing” yra naudotis saugesnio prisijungimo ir autentifikacijos paslaugomis. Viena iš jų – Mark ID universalus tapatybės patvirtinimo ir saugaus prisijungimo sprendimas, suteikiantis organizacijai papildomą saugumo sluoksnį. Skaitykite daugiau.

2. Kai galite, suteikite kuo mažiau asmeninės informacijos

Registruojatės įvairiose paskyrose internetu? Visuomet atkreipkite dėmesį į informaciją, kurios prašoma paskyros registracijos procesui užbaigti. Jeigu nėra galimybės nepildyti, jūsų nuomone, nebūtinos informacijos, apsvarstykite galimybę ieškoti kito paslaugų teikėjo.

3. Atsakingai dalinkitės informacija internete

Prieš paskelbdami ką nors internete, pagalvokite apie tai, kokia informacija apie save dalinatės. Pavyzdžiui, nufotografavę nuotrauką gatvėje prie savo namų ir ją paviešinę, suteikiate galimybę kitiems išsiaiškinti savo gyvenamąją vietą. Galų gale, viešindami informaciją apie save bei reikšdami savo nuomonę socialiniuose tinkluose, paliekate pėdsaką, kuris gali būti panaudojamas prieš jus ateityje. Yra daugybė informacijos rūšių, kurių neturėtumėte skelbti internete, todėl visuomet dalinkitės atsakingai.

Pasirūpinkite savo ar savo organizacijos saugumu jau dabar. Dėl saugesnio prisijungimo sprendimo rašykite: info@markid.lt

Dalinkis:

Linkedin Facebook