ADOC, ASICE, BDOC ar PDF dokumentai ir kuo jie skiriasi?

2022-04-14

Kokiu formatu dažniausiai pasirašote dokumentus? Pasirašant su „Mark Sign“ galite pasirašyti keletą dokumentų tipų – nuo įprastųjų PDF, iki vadinamųjų konteinerinių formatų. Kviečiame sužinoti daugiau.

Apie PDF dokumentus

Tikriausiai visi esame pripratę prie PDF dokumento formato. Ir ne be reikalo – Adobe VP‘s Engineering duomenimis, pasaulyje jau yra virš 2.5 trilijonų PDF failų.

PDF pasižymi patogumu, kadangi naudotojai dažniausiai turi reikiamą programinę įrangą šių dokumentų peržiūrai, be to, jį lengva sukurti bei į jį konvertuoti kitus failus. Galų gale, PDF failą galima apsaugoti slaptažodžiu, kad turinio negalėtų perskaityti pašaliniai asmenys.

Kas yra ADoc?

Formatas ADoc dar yra žinomas kaip „konteineris“ ir skiriasi nuo tokių kaip PDF. Konteineriniai dokumentai talpina keletą dokumentų, todėl yra patogus pasirinkimas, jei pagrindinis dokumentas turi keletą priedų kaip atskirų failų. Naudodami šį formatą sutaupote laiko, kadangi nereikia pasirašinėti atskirų dokumentų ir viską galite atlikti vienu parašu. Lietuvoje ADoc dokumentų formatą dažniausia naudoja valstybinės institucijos.

Kas yra ASiCe, ADoc ir BDoc?

Skirtingose Europos Sąjungos šalyse konteinerių formatai ir jų pavadinimai skiriasi. Pavyzdžiui, bendras dokumento formatas, patvirtintas Europos Sąjungoje, yra ASiC-E. Baltijos šalių valstybėse formatai taip pat skiriasi – Lietuvoje – ADoc, Latvijoje – EDoc, Estijoje – BDoc.

Konteinerio tipo dokumentų peržiūrai ir patikrai yra reikalinga speciali programinė įranga, kuri įdiegta ir „Mark Sign“ paskyroje, todėl joje galite pasirašyti dokumentus visais išvardintais formatais.

Išbandykite  „Mark Sign“ platformoje jau dabar.

Dalinkis:

Linkedin Facebook