Kaip paprastai pasirašyti elektroninius dokumentus per Mark Sign?

2021-10-10

Net jeigu niekuomet nesate pasirašę nei vieno elektroninio dokumento, „Mark Sign“ platformoje tai padarysite per kelias minutes. Išbandykite patys!

 1. Pirmiausia, atsidarykite svetainę www.marksign.lt ir viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite mygtuką „Prisijungti”, jei jau turite paskyrą. Jeigu dar neturite paskyros, spauskite mygtuką „Registruotis”.

 1. Tuomet pasirinkite, kokiu būdu norėsite prisijungti prie platformos, t.y. kokiu būdu patvirtinsite savo tapatybę.
 • Pasirinkus „Smart-ID“, Jums reikės nurodyti šalį ir savo asmens kodą;
 • Pasirinkus mobilųjį parašą, dar ir savo mobilų telefoną.

Abiem atvejais suvedus duomenis, sekite nurodymus savo išmaniajame įrenginyje.

 1. Prisijungę pateksite į savo asmeninę paskyrą, kurioje matysite visus savo dokumentus. Jeigu prisijungėte pirmą kartą, šis aplankas bus tuščias.

Paspaudę viršutiniame kampe dešinėje pusėje esantį mygtuką „Įkelti dokumentą“ iš karto galėsite įkelti naują dokumentą.

Galite įkelti PDFASICEBDOCADOC formatu išsaugotus dokumentus, kurių dydis neviršija 25 MB.

 1. Įkėlę dokumentą galėsite:
 • jį iš karto pasirašyti paspaudę „Išsaugoti ir pasirašyti“;
 • Jį išsaugoti paspaudę mygtuką „Išsaugoti“;
 • Pašalinti“, jei apsigalvojote ar norite įkelti kitą dokumentą.

Pasirašymui tereikės pasinaudoti „Smart-ID“ arba M. Parašu. Paspaudus „Išsaugoti ir pasirašyti“, pasirašymui reikės suvesti savo PIN2.

Papildomos galimybės

Pateikiame kelias papildomas funkcijas, kurios padės dar patogiau valdyti dokumentų pasirašymo procesą.

 • Dokumentų kategorijos

Kiekvienam dokumentui galite priskirti kategoriją. Tereikia įkėlus dokumentą paspausti „Pasirinkti kategoriją“. Jeigu kategorijų dar neturite, galite jas susikurti. Pavyzdžiui, „Dokumentai“, „Sutartys“, „Prašymai“, „Sutikimai“ ir pan. Taip bus lengviau tvarkyti ir rasti reikalingus dokumentus.

Parašo nustatymai

 • Parašų atvaizdavimo vieta. Pasirašydami dokumentą, galite pasirinkti, kurioje dokumento vietoje norite atvaizduoti parašą: pirmojo lapo viršuje, paskutiniojo lapo viršuje ar jo visai neatvaizduoti.
 • Parašų išskaičiavimas iš mano sąskaitos. Jei Jūs inicijuojate dokumento pasirašymą, galite pažymėti varnelę, kad visus parašus išskaičiuotų iš Jūsų sąskaitos.

Nariai

 • Pakvieskite pasirašyti dokumentą kitus asmenis. Jei norite, kad dokumentą pasirašytų kiti asmenys, paspauskite mygtuką „Pridėti naujų narių“. Jums reikės suvesti asmens vardą, pavardę ir elektroninį paštą. Jeigu pageidaujate, galite pažymėti, kad kontaktas būtų išsaugotas Jūsų adresų knygelėje. Taip bus paprasčiau ateityje surasti šį žmogų, jeigu reikėtų vėl siųsti jam dokumentus.
 • Pasirašymo eiliškumas. Paspaudus varnelę galėsite nustatyti, kokia tvarka bus siunčiamas dokumentas. Sistema pirmiausia dokumentą pasirašyti išsiųs pirmajam asmeniui, jam pasirašius – antrajam ir t.t. Visiems pasirašius, elektroniniu paštu gausite patvirtinimą, jog visi, kurių parašai buvo reikalingi, dokumentą jau pasirašė.

Komentarai

Jei prie dokumento norite palikti papildomą komentarą, tai galite padaryti laukelyje „Komentarai“:

 • Viešas – komentarą matys visi pasirašantieji.
 • Privatus – komentarą paliksite tik sau, kiti asmenys jo nematys.

Naudinga žinoti

Savo paskyros skiltyje „Dokumentai“ bet kuriuo metu prisijungę matysite visus įkeltus dokumentus pagal jų statusą (pasirašyti, laukiantys Jūsų parašo, laukiantys kitų parašų).

Bet kada savo įkėlus dokumentus galite atsisiųsti iš „Mark Sign“ platformos į savo kompiuterį ar kitą įrenginį. Taip pat galite dokumentu dalintis su kitais žmonėmis bei išsisaugoti dokumentus, kurių pasirašyti nenorite.

Savo paskyroje visuomet matysite, kiek parašų Jums šį mėnesį dar turite. Skiltyje „Paslaugų planai“ bet kada galite įsigyti daugiau parašų ar pasikeisti turimą planą. Tačiau gera žinia ta, kad pradėti naudotis „Mark Sign“ platformoje nieko nekainuoja. Užsiregistravus Jums bus aktyvuotas planas „Startui“, kuris suteikia Jums 5 nemokamus parašus mėnesiui.

Beje, „Mark Sign“ platformoje galite turėti ne vieną, o kelias paskyras. Tokiu atveju, kiekvieną kartą jungiantis, reikia tik nurodyti, kuria paskyra šį kartą norite naudotis.

Apie tai, kaip atrodo kvalifikuotas elektroninis parašas ir kokią jis turi juridinę galią, jau greitai galėsite perskaityti kitame mūsų įraše.

Dalinkis:

Linkedin Facebook