Kiek laiko galioja elektroninis parašas?

2022-03-25

Ar žinote kaip patikrinti, ar elektroninis dokumentas tinkamai pasirašytas ir kiek laiko jis galioja? Galimybė lengvai patikrinti pasirašyto dokumento tikrumą yra vienas iš privalumų naudojantis kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Paprastas būdas patikrinti dokumentą

Pasirašant popierinius dokumentus dažnai sunku įsitikinti, ar dokumentą pasirašė tikrai tas asmuo, kurio parašo laukėte. Ypač jei sutartį su juo pasirašote pirmą kartą ir šalia neturite kitų to asmens pasirašytų dokumentų pavyzdžių.

Tačiau jei pasirašėte elektroninį dokumentą kvalifikuotu elektroniniu parašu, sistemoje patikrinus dokumentą, matysite ne tik kas tiksliai pasirašė dokumentą, bet ir tikslų pasirašymo laiką bei patvirtinimą, ar dokumentas galioja.

Nemokamai patikrinti jau pasirašytą elektroninį parašą galite prisijungę ar prisiregistravę prie Mark Sign platformos marksign.lt ir meniu juostoje pasirinkę skiltį „Dokumento tikrinimas“.

Kokią informaciją rasite patikrinę dokumentą

Patikrinus dokumentą dažniausiai rasite 3 pagrindines skiltis: informaciją apie el. parašo sertifikatą, laiko žymos duomenis bei OCSP žymos informaciją. Trumpai pateikiame kiekvienos iš šių dalių paaiškinimus.

1. El. parašo sertifikatas

Elektroninio parašo sertifikatas ‒ tai elektroninės formos liudijimas, kuriuo elektroninio parašo patvirtinimo duomenys susiejami su fiziniu asmeniu ir kuriuo patvirtinamas bent to asmens vardas ir pavardė arba slapyvardis. Paprastai – čia pateikiama pasirašiusio asmens vardas ir pavardė.

2. Laiko žymos duomenys

Pagal Europos Sąjungos eIDAS reglamentą, elektroninė laiko žyma – elektroninės formos duomenys, kuriais kiti elektroninės formos duomenys susiejami su tam tikru laiku ir taip sukuriamas įrodymas, kad pastarieji tuo metu egzistavo. Paprastai tariant, laiko žymos naudojamos, siekiant nurodyti tikslų laiką, iki kurio buvo suformuotas elektroninis parašas.

3. OCSP žymos duomenys

Paskutinioji dalis – OCSP žyma. OCSP žyma nurodo, ar sertifikatas galiojo paskutinės patikros arba laiko žymos uždėjimo metu.

Tikrinkite nemokamai

Prisijungę prie marksign.lt paskyros, neribotą kiekį dokumentų tikrinkite nemokamai.

Dalinkis:

Linkedin Facebook