Top 5 priežastys, kodėl verta naudotis kvalifikuotu elektroniniu parašu

2022-04-07

eIDAS reglamentas, kuriuo buvo nustatytos elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų sąlygos Europos Sąjungoje, įsigalėjo tik 2014 metais, todėl esame dar ankstyvoje dokumentų skaitmenizavimo stadijoje. Nepaisant to, elektroniniu parašu pasirašančių žmonių skaičius sparčiai auga visame pasaulyje. Laikui bėgant, daugumai pasirašymas elektroniniu parašu gali tapti tokiu įprastu ir kasdieniu dalyku, kaip prisijungimas prie el. pašto ar pinigų pervedimas naudojant elektroninę bankininkystę.

Tad kokios priežastys lemia žmonių pasirinkimą keisti paprastą parašą į elektroninį? Pateikiame top 5 priežastis:

Taupo laiką

Pasirašymas elektroniniu parašu yra greitesnis, kadangi juo galima pasirašyti bet kurioje pasaulio vietoje sau patogiu metu. Viskas, ką reikia turėti, tai interneto ryšys bei identifikacijos būdas. Voilà! Galite pamiršti atvykimą į fizinę vietą pasirašymui ar dokumentų kopijų siuntinėjimą kitiems. Nepaisant to, kvalifikuotas elektroninis parašas galioja visoje Europos Sąjungoje, todėl yra itin patogus, jei dokumentą siųsite į užsienį. Taip yra dėl to, jog eIDAS reglamente nustatyti reikalavimai kvalifikuotam elektroniniam parašui galioja visoje Europos Sąjungoje.

Saugiau

Kvalifikuoto el. parašo principas turi panašumų į kriptovaliutas – technologiškai sprendimas sukurtas taip, kad kiekvienas pakeitimas būtų užfiksuotas, o kam nors pasirašius dokumentą, jo nebūtų galima keisti. Galų gale, atkartoti kažkieno fizinį parašą nesunku, o elektroninės identifikacijos papildomi saugumo sluoksniai nepalieka terpės suklastoti parašų.

Mažiau išlaidų

Turbūt ne veltui sakoma, kad laikas – pinigai. Laikas, kurį darbuotojai skiria tvarkyti popierinius dokumentus, gali būti vertingai panaudotas kitur. Nepaisant to, pasirašydami elektroniniu parašu kaskart sutaupote išlaidas logistikai, kadangi nebereikia gabenti dokumentų ar kviesti kurjerio. Skirtumas ypač pasijaučia, kuomet tenka valdyti daug dokumentų.

Taupo popierių

Išmestas popierius ir kartonas sudaro maždaug 26 % kietųjų komunalinių atliekų sąvartynuose. O naudojantis elektroniniu parašu, popieriniai dokumentai, jų ruošimas ir spausdinimas nebėra būtini. Nepaisant to, tai apima ne tik dokumentus, bet ir kartu su jais naudojamus priedus – vokus, aplankalus, ir kt. Todėl, perėję nuo paprasto prie elektroninio parašo, prisidedate prie tvaresnio pasaulio kūrimo.

Pažangu ir patogu

Nepaisant visų šių argumentų, nepamirškime to, kiek problemų mums išsprendžia pažangios technologijos. Šių dienų kontekste, kuomet terminai nuotolinis darbas ar workation tapo tokia įprasta gyvenimo dalimi, galime pilnai įvertinti el. parašo patogumą ir aktualumą. Jis leidžia pasirašyti dokumentus ne tik nepriklausomai nuo vietos, bet ir tai atlikti skirtingais įrenginiais pagal tai, kas patogiau esamu metu. Išnyksta ir fizinės vietos svarba, todėl atkrenta atstumo ir logistikos klausimai. Ir užvis svarbiausia, jog tai patikimas, greitas ir patogus būdas tvarkyti dokumentus.

O kas yra svarbu jums? Kokiam tipui žmonių, naudojančių el. parašą, priskirtumėte save? Užsiregistruokite ir išbandykite Mark Sign jau dabar.

Dalinkis:

Linkedin Facebook